Bezkofeínová káva

Úvod KÁVABezkofeínová káva
Bezkofeínová káva je káva s minimálnou koncentráciou kofeínu a je primárne určená  pre ľudí, ktorí trpia ochoreniami srdca a ciev, ľuďom s vysokým krvným tlakom ale aj tehotným ženám. Káva je dostupná ako zrnková či mletá. Bezkofeínová káva má znížený obsah kofeínu o 97% oproti káve klasickej.

Aktuálne sú používané dva technologické postupy pri jej výrobe:

Európsky proces výroby 

je najviac používaným spôsobom, počas ktorého sa káva zbavuje kofeínu. Spočíva v tom, že na surové, ešte nepražené kávové zrná pôsobí para, ktorá spôsobuje "jeho otvorenie". Otvorené zrná sa premývajú v methylénchloride, ktorý kofeín absorbuje. Následne sa káva niekoľkokrát premýva vo vode, vo finálnej fáze sa dobre usuší a je pripravená na ďalší, klasický postup spracovania (praženie)

 

Švajčiarsky vodný proces výroby 

pri tomto postupe sa kávové zrná luhujú v horúcej vode a v pare. Kofeín "prestupuje" do koncentrovaného výluhu - aby sa výluh kofeínu zbavil, filtruje sa pomocou filtrov s aktívnym uhlím a v takto "očistenom" výluhu sa pôvodné kávové zrná opäť namáčajú, aby získali svoju pôvodnú arómu a aj chuť. Po usušení sa zrná pražia a ďalej spracúvajú obvyklým spôsobom. 

Zobrazené produkty 1 - 1 z celkových 1
Na stranu: produktov.
Copyright 2015 - 2020 © Čokoláda, čaj, káva a príslušenstvo